نظافت شیشه با کارواش خانگی 


با استفاده از دو روش می توان به نظافت و شستشوی شیشه ها پرداخت. یکی از ورش ها استفاده از کارواش خانگی هست.

این روش ها هرکدام مزایا و معایبی دارند. روش اول بکارگیری روش های نظافت شیشه قدیمی می باشد که می توان با استفاده از تجهیزات نظافتی به شستشو و برقراری پاکیزگی پرداخت اما به دلیل معایبی که این روش دارد، نمی توان به طور منظم از آن استفاده کرد. در مواردی که آلودگی ها عمیق تر می باشند، نیاز است تا با تجهیزاتی که قدرت شویندگی بیشتری دارند به نظافت پرداخت. برای مثال بهتر است از دستگاه وانرجت یا شوینده پر فشار یا همان کارواش خانگی استفاده کرد و مزایای آن نسبت به تجهیزات نظافت شیشه قدیمی را احساس کرد. می توان از فشار آب بالای کارواش خانگی استفاده کرد تا با قدرت پاک کنندگی بالا موجب بهبود فرآیند نظافت شود. اما تجهیزات نظافت شیشه خاصی وجود دارد که می توان از آن ها به منظور بهبود فرآیند شستشوی شیشه کمک گرفت. تجهیزات نظافت شیشه و کارواش خانگی دو تا از رایج ترین روش های نظافت و شستشوی سطوح صیقلی و صاف و شیشه ای می باشند. از مزایای استفاده از این دو روش می توان به موارد زیر اشاره کرد:
کاهش مصرف آب و مواد شوینده صنعتی و به دنبال آن کاهش آسیب به محیط زیست
کمک به حفظ منابع آبی
جلوگیری از آسیبات ناشی از مواد شوینده صنعتی مضر
صرفه جویی در هزینه های نظافتی به دلیل کاهش مصرف آب و ماده شوینده
استفاده از تجهیزات نوین و کاهش زمان شستشو
افزایش کیفیت شستشو هم به دلیل ویژگی های خاص تجهیزات نظافتی و هم به خاطر قدرت و فشار فوق العاده کارواش خانگی در زدودن آلودگی های سطحی و عمیق
به همین دلیل می توان از روش های نوین نظافتی بجای استفاده از دستمال های قدیمی که همواره موجب باقی ماندن رد آب بر روی شیشه می شدند بهره برد.